II. Kapitola

19. prosince 2007 v 18:07 | Kájja |  Cesta do temné budoucnosti
A jak jsme předpokládaly, tak se i stalo. Carol pomalu, ale jistě zaplouvala do party vedené Luciusem Malfoyem a mi ji začaly ztrácet, i když jsme to nechtěly, ale věděly jsme,že to vlastně dělá jenom proto, že Zmijozelem se jinak projít nedá, než se přidat na stranu zla...
Každý den procházela po chodbách kolem nás a dělala, že nás nevidí. Snažily jsme se ji zastavit a zeptat se jak se má a jak přežívá, ale ona nás jenom bodla zlostným pohledem z kterého se také dalo vyčíst smutek a jak byla zklamaná...Opravdu nás to mrzelo, ale nenapadlo nás řešení jak jí pomoci.
Ani při hodinách, když zase Potterovi s Blackem vybuchl kotlík a oboum to nechalo velkou bradavici na špičce nosu nezasmála se... Byla pořád smutná a nemluvila s nikým kromě Luciuse a Belatrix Blackoví.... Byla to sestřenice Siriuse Blacka. I on měl jí správně do Zmijozelu, ale klobouk se asi zbláznil a dal ho k nám... Je to takovej trpnej frajírek co leze v jednom kuse jako ocasek za Jamesem Pottrem....No a Potter to je taky příšernej zjev, pořád mrká na Lily a jenom si z ní dělá srandu a tomuhle říká láska... Do Lily je zamilovaný už od prvního okamžiku co ji tady v Bradavicích viděl...
Ale to už je všecko dost dávno a mi jsme tady tento rok naposledy... Naposledy jsem viděla 1. září tmavý hrad, z kterého se mi dělala husí kůže... Vzpomněla si jak v prváku nastupovala do lodiček a všichni si plánovaly jak ta naše čtyřka bude navždy spolu a nikdy se nerozdělíme. Naposledy jsem nastupovala do kočáru bez koní, které mohli vidět jen ti, kdo někdy viděli umírat člověka. Naposledy jsem vystoupila z vlaku na nástupišti v Prsinkách a vlastně všechno, všechno bylo naposledy a proto jsem si to chtěla užít. Užít si ten pocit: tak jsem zase doma u svých kamarádů ve světě plném kouzel a čárů. Užít si ten pocit naposledy vstupovat do obrovské černé brány temného bradavického hradu a stoupat po těch schodech nahoru, nahoru do velké síně, připravené na zahájení našeho posledního roku. Užít si ten pocit vidět osvětlený hrad a za ním obrovský měsíc v úplňku. A najednou se ve mně objevil pocit až budeme odjíždět domů, až se se všemi kamarády budu loučit a až naposledy z vlaku budu koukat na nádherný temný hrad...To je ale až za dlouho a je tu před námi už tolik zmiňovaný poslední rok a mi máme za úkol jediný: ÚŽÍT SI HO!!!
" Vstávat!!!" zakřičela Lily.
" Máme čas," odpověděla jsem jí a April radši zaplula pod peřinu a myslela si jak je nenápadná.
" No to právě že nemáme, a já už jsem skoro oblečená," vychloubala se Lil.
" Tak běž na snídani a pak na hodinu a potom nám budeš vyprávět co jste se učil nového" navrhla jsem...
" To by se ti líbilo a co takhle sprchu do postele?" nabídla se Lily
" Jsi opravdu ochotná, ale to fakt ne..." a snažila jsem se to znovu zalomit. Ale April to zrovna ze srandy nevzala a vylítla z postele a začala běhat sem tam a řvát: "Je rááááááno, je ráááááááno..."
Byla v takovým šoku, že už je zase září a musí se učit... a pokračovala: "Já nezvládnu OVCE, OVCE, OVCE, OVCE!!!" No tak to už bylo moc...vždyť je začátek roku a ona myslí na OVCE... To není normální. Lily ji musela chytit a uklidnit... Moc to nepomohlo, ale co se dalo dělat.
Nakonec i já jsem vylezla líně z vyhřáté postýlky a šla se umýt, převléct a nalíčit.
Seběhly jsme po schodech do společenky, kde pospávalo pár lidiček, včetně pobertů. To byla čtyřka kluků, no spíš trojka a půl. Skládala se z Remuse Lupina (to byl asi nejnormálnější kluk z této party), Jamese Pottera (ten naopak stále štval Lily, která z něho opravdu byla na mrtvici), Siriuse Blacka (musím uznat, že to je fakt hezký kluk, ale od prváku se nenávidíme, takže se mi fakt hnusí...a je to strašný sukničkář), no a taky nemohu zapomenout na Petera ( byl to takový ocásek, který za touto trojkou vždy vlál. Jako malý, tlustý a nudný kluk z této party nevyčníval).Jak nás tato skupinka viděla otočili všichni oči v sloup a my jim to s radostí oplatily.
Tento den byl opravdu nudný. Zakončili jsme ho hodinou lektvarů... To je snad ten nejhorší předmět. Jako vždy mi to vybuchlo a celá třída se začala smát a nejvíc Black a Snape. Jo Snape to je taky číslo. Chodí do Zmijozelu a marně se snaží sbalit Carol. Ta má ale počíháno na jiného. Na Malfoye. Je fakt, že nám to vzalo dech, když jsme se to dozvěděly, ale jestli chce autoritu nic jinýho jí nezbývalo.
"Nezdá se ti Moreisová, že jsi s tím vybuchováním už trapná?" zeptal se mi Black hned po výkonu.
"Ukliď se" na víc jsem se nezmohla.
"No to byl stěr, co kluci?" a otočil se na stále ještě chechtajícího se Jamese a na skoro udušeného Remuse.
"Zase jsi jednou vtipný" a měla jsem štěstí, akorát zazvonilo. Všechno jsem si po sobě uklidila a snažila se co nejrychleji vypadnout z učebny. Naneštěstí u dveří chytil Potter Lily a začal jí zvát na rande. Ta jako vždy odmítla.
"No tak Evansová, já vím, že chceš...přiznej barvu" dělal psí oči Potter.
"Nechápu, že tě to ještě baví Pottere"
"Baví... a nevím jestli sis všimla asi jsem se do tebe zabouch,"
"Asi by ti pomohlo, kdybych ti jednu vlepila, a možná se už probereš"
"Klidně sto, zlato"
"Co jsi se asi přeslech"
"Ne to ne, říkala jsi, že mi jednu vlepíš, ale já jich chci víc" zubil se Potter.
"Myslíš to vážně?" vykulila na něj Lily oči.
"No jasně, všechno vždycky myslím vážně" chlubil se Potter a hned mu Lily jednu vlepila. Začala jsem se s Blackem tak chechtat, že jsem upalovala na záchod a Black taky. Samozřejmě na klučičí.
"Ještě chceš další?" usmála se Lily a otočila se na podpatku a klidně odcházela na oběd. A červeného Pottera nechala na chodbě s přidušeným Lupinem a Petrem.
"Já ale myslel, že mi vlepíš pusu a ne facku. Evansová počkej." volal na Lily Potter. Ale ta se šla najíst a už se na něj neotočila.
Po obědě jsme měli volno. S April a Lily jsem šla ke starému dubu, si sednout na lavičku.
"... fakt to byla růžová, přece nejsem barvoslepá. A pak jsme viděli..." vyprávěla nám cestou April své zážitky z prázdnin."...další, ale ten nebyl tak křiklavý, ale ta zelená mu slušela. Ještě jsme chtěli zajít do Trafa, ale v neděli... AAUUU!" zaječela, když do ní někdo dost surově ze zadu narazil. Byl to Malfoy a za ruku se držel s Carol.
"Čum na cestu mudlovská šmedko" vyndal ze sebe a April zezelenala.
"Nech jí napokoji Malfoy"obrátila se na něj Lily.
"Si myslíš, že ty jako další mudlovská šmejdka mi budeš říkat co mam a nemam dělat, jo?" Lily na něj jenom tak zírala a nevěděla co má odpovědět. Jen tak pokukovala po Carol, co kdyby jí napadlo zasáhnout. Ale ta se jí jenom tak vysmála do očí.
"Nepřeháníš to trošku Malfoy, kdybys koukal ty tak do ní tady s Carol..." zadívala jsem se na Carol vražedným pohledem a čekala od ni něco jako : Tak pojď, nech je být Luciusi..." nebo tak něco, ale ona vůbec nereagovala "... nevrazíš"
" Co si to dovoluješ ty čůzo" vrazil mi facku a já odletěla někam no já ani nevím kam....Malfoy už odešel a za to jsme mu byly vděční...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byla jsem tu / Byl jsem tu...

Ano byla jsem tu...:D 96.9% (127)
Ano byl jsem tu...:D 3.1% (4)

Komentáře

1 markki markki | 19. prosince 2007 v 18:23 | Reagovat

jéééé!!další skvělá kapitolka k úžasný povídce, co?njn...ty to jinak ani neumíš,viď?:))

2 alex alex | E-mail | Web | 19. prosince 2007 v 18:29 | Reagovat

Upřímně, kam se na tebe hrabu. Pokouším se psát knížky, ale tvoje články jsou úžasný. Jestli to vydáš, určitě si to koupím!Jo, a můžeš se mrknout na můj blog a něco si tam přečíst;)

3 Kájja Kájja | 19. prosince 2007 v 18:37 | Reagovat

no já se červenám :D díky jste skvělý a Alex: určitě si to přečtu... :))

4 mynamesm mynamesm | 20. prosince 2007 v 20:13 | Reagovat

jeeej ja sa tesim na dalsiu kapitolku!!!! dufam ze skoro pribudne na to ze to iba rozijzids je to super:)

5 Louella de Prague Louella de Prague | Web | 21. prosince 2007 v 11:09 | Reagovat

Upřímně, nemám nejmenší ponětí, jak se to bude všechno vyvíjet, ale rozhodně se mi to líbí! Těším se na další kapitolku, abych zas byla o chlup moudřejší. :D

Nechceš se se mnou spřátelit??

6 Kájja Kájja | 21. prosince 2007 v 18:54 | Reagovat

No jasne že chci

7 Lucííík999 Lucííík999 | Web | 27. prosince 2007 v 19:59 | Reagovat

no celkem se nám to zvrtlo....jsem zvědavá jestli se Carol vzpamatuje a nebo jestli bude pořád s Malfoyem....ale to se budu muset nechat překvapit..:D:D:D:Djinak super kapča...jdu dáááááááál..:D:D:D

8 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 30. prosince 2007 v 17:47 | Reagovat

Hmm, já tajy nemám tušáka, jak by to mohlo pokračovat... si radši teda přečíst další kapitolku... :)

9 Saskya Saskya | Web | 8. ledna 2008 v 19:41 | Reagovat

veľmi pekné.. ale logicky sa ešte neviezla posledný krat kočmi ťahanými testrálmy ani posledný krát nevidela hrad.. veď ešte ho uvidí veľa krát než odíde a kočmi pôjde naspäť ku vlaku, keď pôjde domov... nie? Ale nebudem rýpať.. je to fakt pekné..

10 luckily luckily | Web | 20. března 2008 v 16:26 | Reagovat

fíííha, hustý....:))) Je škoda, že se jich ta Carol nezastala!!

11 Emma Emma | E-mail | Web | 19. července 2009 v 16:37 | Reagovat

njn tipický

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama