III. Kapitola

21. prosince 2007 v 22:41 | Kájja |  Cesta do temné budoucnosti
Tak toto je kapitolka, na kterou jsem se těšila, ale strašně a už jsem nemohla vydržet, kdy na ní dojdu. V plánu jsem ji měla až někdy v polovině, ale prostě jsem to nevydržela.Měla by u toho být i anketka tak prosím upřímě hlasujte... Chtěla bych moc poděkovat za komentíky a pište určitě ještě dál...A nevim jestli se mi ta kapitolka povedla... děj je podle mě moc hezký, ale nevím jak se vám bude líbit moje podání... A jestě něco- už je 21. prosince a nevim jestli do Vánoc stihnu napsat další kapču, ale já doufám, že stihnu, stejně bych Vám chtěla popřát veselé Vánoce a naplno si je užijte...
Takže doufam, že se Vám bude kapitola líbit a děkuju moc za komentíky...moc mi pomohli a nakoply abych to nevzdala a psala dál, tak ještě jednu díky a pište je dál...
A ješte taková podstatná věcička... Tutu kapitolu bych chtěla věnovat nejlepší kamarádce Markétce, která mi se psaním strašinky moc pomaha a která mi přesvědčila, že psaní povídek je úžasná věc... a vůbec... ve všem mi podporuje a za to jsem ji moc vděčná... A jako jsem měla naplanovano od začatku psani povidky, že tam musím být nějaká sázka tak jsem měla naplanovano, že ji ji věnuji... Jen tak jsem se zmínila o sázce uplně byla nadšená, takže není co řešit :D tak díky Markki :) a užij si jí... je pro tebe :D
A je tu konec září a s ním první famfrpálový zápas mezi Mrzimorem a Havraspálem. Jindy byl favoritem Havraspál, ale tento rok se Mrzimor konečně dal do kupy a při trénincích i Potter, jako nejlepší chytač za posledních 100 let, žasl jak to Mrzimor vytáhl. Takže se začalo uvažovat nad tím, že první famfpál vyhraje Mrzimor a já jsem tomu také věřila, opravu pevně a na mou stranu se dala i April. Lily, Black a Lupit byli zásadně proti a věřili, že ten zápas patří Havraspálu. A Potter byl někde mezi. Jindy by vsadil na Havraspál, ale když vyděl jak trénují Mrzimorští připařil se trošku i na jejich stranu. Ve škole panovala ta známá famfrpálová nálada a i učitelé byli natěšení.
Mezi Mrzimorem a Havraspálem panovalo podobné pouto jako mezi Nebelvítem a Zmijozelem. Teda nebylo to tak hrozné, jenom se tak trošku postrkovaly, ale jinak se dalo říct, že to bylo přátelství. Do Mrzimoru a Havraspálu chodili slušní lidé, ale neuměli si říci o slovo, stydlivost a příjemnost k nim opravdu patřily. Takže jediná kolej, která by mohla čelit Zmijozelu je Nebelvír. Někdy se spolčil Mrzimor, Havraspál a Nebelvír proti Zmojozelu. Ale většinou na to byl Nevelvír sám.
vlevo- Nia vpravo- April
"Tak co děvčátka, už se těšíte na odpoledne?" zeptal se s úšklebkem na mě Black.
"No jak by ne bude to napínaví," odpověděla mu docela s milým úsměvem Lil.
"Uzavírají se sázky!" zvýšil tón Potter."Nechcete si s námi vsadit?"
"No když budeme chtít tak si uzavřeme sázky mezi sebou, ale s vámi nikdy" obořila jsem se na tu hiperaktivní dvojici docela hnusným tónem, protože jsem měla blbou náladu, o kterou se postaral na hodině lektvarů Křiklan. Samozřejmě, že mi zase něco vybuchlo. A ještě jsem měla hrozný hlad, naštěstí už jsem šli dlouhou chodbou do jídely.
"A proč ne s náma?" udělal andělskou tvářičku Black.
"No může hádat, třikrát"
"Máš blbou náladu"
"Už jenom dvakrát"
"Máš hlad" a akorát mi totálně zakručelo v břiše, že to muselo být slyšet až v Londýně.
"Jak jsi to poznal?" snažila jsem se dělat, že jsem nic neslyšela.
"No tvůj pupek..." a plácl mi přes břicho, docela hodně, ale nebolelo to "...mi to řekl" a zazubil se.
"Nešahej na mě a přestaň obdivovat moje břicho" Potter s Lily a April a Lupinem se dusili, protože jak mi bouchl do břicha totálně mi v něm zadunělo, že se museli v Londýně leknout podruhé.
"Ale to není špatný nápad" otočila se na mě Lily.
" A co jako, že mi tady budete plácat po břiše?" obořila jsem se na ni.
"Buď v klidu..." uklidnila mi "...,ta sázka"
"No co je s ní?"
"Že to není špatný nápad, vsadíme se"
"Co s nimi, tak to ne"
"Proč ne?"
"Protože jim nevěřím, nic nedodrží"
"Tak se vsadíme mezi sebou"
"Hm... tak jo" mrkla jsem na Lily a spěchala do jídelny.
"Platí,platí" křičela za mnou ještě April s Lily.
"Tak o co?" zeptala se mě April při jídle.
"No o famfrpál," vykulila na ni oči Lily.
"Tak jo já sázím na Mrzimor," vykřikla jsem rychle.
"Co to nemyslíš vážně, dyť prohraješ!" vybuch Black.
"Mrzimor hraje tuten rok fakt dobře, je to tutovka"
"Dobře jdu do toho s tebou," mrkla na mě April.
"Já sázím na Havraspál," vykřikla rychle Lily.
"A o co?" zeptala jsem se. Na tuto otázku už měl dávno Black s Potter odpověď.
"No přece ten kdo prohraje si nabarví vlasy na opačnou barvu než má" vybuchl Potter.
"A zazpívá nám karaoke před tolika lidma" vyvalila ze sebe April. Očividně si nepřipouštěla jaké je to riziko, když prohrajeme. "A ještě dá někomu pusu." vyhrkla rychle.
Všichni na ní koukali, ale ona si vůbec nepřipadala trapně, naopak.
"Tak hold jo..." vysoukaly jsme ze sebe s Lil.
"Tak já vám to shrnu"nabídl se Lupin: "Lily je na straně Havraspálu a proti ní je April a Nia. Ten kdo prohraje udělá toto:
Když prohraje Lily: Obarví si vlasy na černo. Políbí Pottera na pusu. A při nějaké velké oslavě půjde na podium a zazpívá nám tam karaoke.
Kdyý prohraje April s Niou: April si obarví své blond vlasy na hnědo. Nia své černé na blond. April políbí na pusu mě (Lupina) a Nia políbí na pusu Blacka. A každá při nějaké velké slavnosti zazpívá (vzlášť) karaoke." hluboce se nadechl a odkašlal si a ještě dodal: "Doufám dámy, že jste slyšely dobře. Je to polibek a ne pusa. A polibek je od slova líbat... Tak doufám, že to bude ňákej pořádnej francouzák." dobluvil a začervenal se. Black s Pottrem si jenom lebedili blahem, jak ta sázka dobře dopadla.
"Jo a ještě si musíte podat ruku, jako že to platí," dodal ještě Potter.
Tak jsem si podala ruku s Lily a April taky s Lily, aby byli kluci v klidu. Ale stejné z té sázky moc dobrý pocit nemám.
Odpoledne jsme se šli převléct do pokoje. Vzali jsme si dlouhé kabáty, čepice, rukavice, kozačky a samozřejmě šálu, protože venku byla opravdu klemra, dost velká.
Po cestě na hřiště jsme potkaly kluky, kteří se nám vysmívali, že minimálně jedná z nás půjde na obarvení. Lily si docela začala rozumět s Pottrem, April jen tak pokukávala po Lupinovi a já si všimla, že on na ni taky dost často docela zíral. A já aby té lásky s touto trojkou nebylo málo tak jsem naopak zase házela xichty po Blackovi a on mi je oplácel. Ale bylo vidět, že ho to hádání taky už nebaví a to bylo velice podezřelé.
Zápas mi dost nebavil tak jsem to někdy v půlce zalomila a jenom jsem slyšela otravný hlas uvaděče a pískot fanoušků. Zápas byl dost vyrovnaný a April ho docela prožívala. Šlo jí přeci o krásné dlouhé blonďaté vlasy. Mě taky šlo o hezké černé vlasy jako uhel, ale byla jsem v klidu, věděla jsem, že Mrzimor je jasným vítězem. Docela jsem obdivovala Lily. Byla uplně v klidu a místo toho, aby se starala o konec svých zrzavých vlasů a o to jak za chvíli se bude líbat Pottera, klidně si seděla a házela na něj očkem. S tímto jsem v klidu usnula.
Ale za chvíli jsem slyšela křik "moderátora":
" A pozor Mrzimor vede o devadesát bodů před Havraspálem a vypadá to, že to dnes vyhraje. Ale pozor, co to támhle vidím. To je přeci Regith z Havraspálu a za něčím se žene jako blesk. Je to zlatonka!!! A Regith se za ní žene ohromnou rychlostí aaaaa...... chytil ji. Havraspálu se přičítá 100 bodů a to znamená, že vyhrál od deset bodů. Dámy a pánové byl to velice vyrovnaný zápas, ale nakonec máme vítěze."
Co? to už je konec?A kdo teda vyhrál no tak řekni to!!!
"A tedy Havraspál vyhrál nad Mrzimorem o deset bodů!!!"
"Co to není možný já blond nechci být..." a to už jsem uvažovala nahlas a všichni kolem mě se mi smáli, teda až na April "...No tohle ja jsem prohrala tak důležitou sázku" A hlavou se mi motala ta slova co povídal moderátor: Hávraspál vítětí nad Mrzimorem, Havraspál vítězí nad Mrzimorem, Havraspál vítětí nad Mrzimorem.... a pořád dokola. Začala jsem se smát jako blbá a nakonec smutně zařvala: "Já nechci být blondýna a líbat se s Blackem!!!!" všichni lidi na tribuně se na mě otočili a museli si myslet, že jsem se zbláznila.
NIKDY UŽ SE NESÁZÍM!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byla jsem tu / Byl jsem tu...

Ano byla jsem tu...:D 96.9% (127)
Ano byl jsem tu...:D 3.1% (4)

Komentáře

1 markki markki | 22. prosince 2007 v 10:09 | Reagovat

ježííííš, karolínko!!!:))strašně moc děkuju!!!takouvou nádheru mi ještě nikdo nevěnoval!!hrozinky moc si mě potěšila!!mam hroznou radost!!:))seš takový moje zlatíčko, který bych ani za nic nevyměnila!!

ta kapitolka byla úžasná!!hrozno moc se ti povedla a ta sázka je bezvadná!!taky by jsme měli něco podobnýho skusit, co říkáš??:Dty sázky sou prostě naše, viď?:Dale neboj!!na to papírnictví jsem ještě nezapomněla!!!:D

a jinak se už strašně moc těším na blonďatou niu...:Djsem ráda, že jde na tvou přírodní barvu, protože ty seš zkrátka její klon akorát s blonďatýma vlasama a modrýma očima....zkrátka-jak už řekla škopka-naprosto dokonalá!!:))

tak ještě jednou za to věnování děkuju!:)zase budu mít celej den bezvadnou náladu....takže děkuju, zlatíííí:o))

2 Kájja Kájja | 22. prosince 2007 v 10:42 | Reagovat

plosíííím...

3 alex alex | E-mail | Web | 22. prosince 2007 v 17:30 | Reagovat

já myslela, že potter hrál za nebelvír:o.Jinak je to skvělé. Chudák Nia.

4 Kájja Kájja | 22. prosince 2007 v 18:40 | Reagovat

No taky že Potter hrál za Nebelvír... Jenom v tutom zápase věřil víc, že vyhraje Mrzimor. Má štěstí, že se nevsadil, nemyslíte? :D

5 Lucííík999 Lucííík999 | Web | 27. prosince 2007 v 20:08 | Reagovat

:Dtak to je mazec...to já bych se o takové věci vážně nevsadila...nanejvýš ty vlasy a to líbání, ale to karaoke to ja vražda....:D:D:Dopravdu je littuju, ale na drzhou stranu bude srandáááááá:D:D:Dmusím říct že se ti to vážně povedlo....:-)

6 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 30. prosince 2007 v 17:55 | Reagovat

:D skvělá kápča... já bych blondýna taky být nechtěla, ale pokud jde o to druhé.. :D no jdu si přečíst další.. ;o)

7 luckily luckily | Web | 20. března 2008 v 16:43 | Reagovat

dobré...:) uplně se mi líbil Remus, jak tak hezky rozdělil kdo s kým bude...:)))

8 RainYasu RainYasu | 30. prosince 2008 v 18:56 | Reagovat

Hele,nepíše se Havraspár náhodou s ,,R" na konci?

9 Emma Emma | E-mail | Web | 19. července 2009 v 16:44 | Reagovat

hustá sázka-o dost věcí co

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama