XIII. Kapitola

20. února 2008 v 18:21 | Carroline |  Světlý stín noci
Nazdárek!!!
Takže jsem vám se přidala spřátelko, anketku i pokec s Volemortem. Takže teď už k tomu schází jenom ta kapitolka :D Takže ji tu máte. Je ke Stínu. Doufám, že se vám bude líbit i když nevim... Mno... Neni tam žádná sranda... No a to je jedno. Příště snad bude:D...
Takže já ani nevím co k tomu dodat... Jenom snad komentíky a za ně moc děkuju...
Takže komentujte ať se tu dřív objeví ta další kapča, ale ta bude k Cestě a potom zase ke Stínu :D
děkuju
Carr

Druhý den ráno, jsem se na školní trest snažila zapomenout. Ještě jsem to pomalu ani nestrávila. Ty příšery byly docela brutální a ještě, že tam byl se mnou James, jinak opravdu nevím.
To ráno jsem se ve společence potkala s Potterem a ještě jsme probírali včerejší noc. Snažili jsme si vzpomenout na různé příšery, o kterých jsme se učili, ale ani jedna se popisem nepodobala té co jsme viděli na školním trestu. Od té doby se James docela změnil. Choval se normálně, nemachroval. Koukala jsem kde se to v něj bere- ta ochota, laskavost, klid a taky láska. Nikdy jsem nemyslela, že může být někdo jako Potter hodný.
No ale přece z něho nebudu dělat nějakého svatouška. Žádný andílek to není. To neznamená, že když se poslední dva měsíce snažil, že ho hned přestanu nesnášet. To se teda mílí.
Jenom jsem mu prostě vděčná, že tam v Zapovězeném lese se mnou byl. Za to jsem opravdu šťastná.
Ale to co mi vadí je, že se mnou Severus nechce vůbec mluvit. Když kolem něj projdu normálně ho pozdravím, ale on a ni nezabručí na pozdrav. Jenom mi ignoruje. A ani mi nedá prostor se mu omluvit. Takže už jsem to za ty dva měsíce, které uběhly od našeho vyvedeného školního trestu, vzdala a prostě počkám až se uklidní. Tedy jestli se někdy uklidní, protože to vypadá na dost dlouho.
No, ale to je za mnou a teďko bych se spíš měla soustředit na mojí hodinu kouzelných formulí s Kopkovou. Dneska totiž odevzdáváme náš projekt, na kterém jsem pracovali jen jedno odpoledne a ostatní ty dva měsíce, co jsme na to měli. Takže je to docela velký rozdíl, ale James mi pořád ujišťoval, že je to v pohodě, a že dostaneme jedničku.
Normálně bych mu nevěřila, ale něco uvnitř mi napovídalo, že bych mohla udělat pro jednou výjimku. Ale jen jednou, protože nehodlám dělat, všechno co mi nakuká.
Venku už začal padat první sníh a já šla dlouhými chodbami bradavického hradu a choulila jsem se v teplém svetru s vyšitým znakem Nebelvíru, a div že jsem neměla i šálu s našimi barvami. Byla tu docela zima. No jako obvykle, když je venku pod nulou.
Potkávala jsem studenty různého ročníku. Ale sedmáky jsem potkala jenom ze Zmijozelu. Každý na mě házel nechutné pohledy. Jsem si jistá, že to je kvůli Severusovi. Měl na Zmijozel velký vliv. No ale ne tak velký jako třeba Bellatrix, která taky nechyběla na seznamu nechutných pohledů.
Vstoupila jsem do učebny a hned se ke mně hrnul Potter.
"Tak jaký jsi vybrala?" zeptal se nadšeně. Myslel tím jaký jsem vybrala projekt, protože jsme se ještě nedomluvili jaký Kopce odevzdáme.
"Ještě žádný" pokračovala jsem v cestě k mému místu.
"Jak to?" vykulil na mě oči, protože byl zvyklí, že mám všechno ujasněné už dávno.
"Blbá otázka" zazubila jsem se na něho. "Takže asi ten můj"
"Ne! To nemyslíš vážně, že ne" vyjekl na mě a div, že se nepřerazil o židličku.
"Myslím. Ten tvůj nemá šanci. Je to kravina. Měli jsme to hotový za pět minut. A to ani ne, za dvě."
vyjasnila jsem mu na čem je.
"Ale tady přece nejde o to, za jak dlouho jsme to měli hotový, ale o to, co je tam napsaný." snažil se mi přemluvit, ale tu práci si klidně mohl ušetřit.
"Jo to máš pravdu, Pottere. Ale v tom mým je toho napsaný víc a je to tam správně. Ne jako to tvoje: ´Nechte se zarůst. Inspirovat vás může Snape.´"
"Dej tam to moje. Uvidíš, že dostaneme jedničku" nezdával to.
"To jako myslíš, že se jí to bude líbit? Za tuto dostaneme pětku! To opravdu nepotřebuju." mávala jsem mu před obličejem listem pergamenu, kterému říkal úžasný projekt, za který dostaneme jedničku.
"O co?!" zablýskli se mu oříškové oči.
"O co??" opakovala jsem mu s vykulenýma očima " O co, že dostaneme pětku? No to se ani nemusím sázet, protože ji prostě dostaneme, když tuto odevzdáme."
"Ale ne. Já jsem myslel o co, že nám dá jedničku" plácl se do čela.
"Já nemám ráda sázení" protočila jsem oči.
"To bude jenom malá sázka" culil se na mě.
"Ne"
"Prosím" udělal na mě psí oči, které na mě bohužel zabírají...
"Tak o co?" vydýchla jsem ne zrovna moc nadšeně.
"No když tam dáš ten můj a dostaneme pětku tak... tak... no třeba tu celý den budu chodit v plavkách a když dostaneme jedničku tak musíš jít se mnou do Prasinek a být tam se mnou celý den" zazubil se jako sluníčku a zamrkal na mě.
"No..." docela dlouho jsem přemýšlela, ale nakonec... "No tak jo"
"Fajn! Takže tam dáš ten můj?"
"Jo, ale varuju tě Pottere, jestli nedostaneme jedničku tak tě vlastnoručně uškrtím."
"Jasně Evansová, taky tě miluju" zase se na mě usmál a rychle pádil ke svým kamarádům, protože už Kopka přišla do třídy.
"Sedněte si dětičky" culila se na nás a všichni protočili oči nad tím, jak s námi mluví jako s prváky.
"Takže tu mám ty vaše projekty" vzala kupu pergamenů, kterou ji každá skupinka dala na kraj katedry, včetně našeho významného pergamenu, který byl jen tak tak propsaný na polovinu.
"Asi bude nejlepší, když vám známky řeknu ihned, co myslíte" zazubila se na spící třídu, z které se ozvalo jenom souhlasné zabručení.
"Takže tady hned na vrchu máme Malfoy-Black... No pánové moc práce jste si tím nedali. Když přivřu obě oči tak máte ještě čtyřku." ze zadu se ozvalo tleskání a gratulování Blackovi, jak skvěle ten projekt udělal.
"Dále Whitová- Pettigrew... No takže to bude za dvě."
"Hm... Evansová- Potter. Zajímavé. Velice zajímavé. Nevěřím, že toto vymyslela slečna Evansová. Určitě to všechno dělal jen pan Potter, ale nejsem tu proto abych to zkoumala. Jednička" koukala jsem jako zmražená.
Pomalu jsem se otočila na Pottera, který na mě hodil výraz ´no neříkal jsem to?´ a pomalu se mi obličej přeměňoval na překvapený a potom jsem se začala culit nad tím, jak je tak Kopka blbá.
Věděla jsem, že má Pottera za svého mazlíčka, ale že až tak moc?!!! Přemýšlela jsem na tím docela dlouho dokud mi ze zadu neodpoutalo syčení.
"Hej Evansová!!" otočila jsem se a tam samozřejmě mi chtěl zdělit ještě něco Potter " Takže za týden v deset před bránou"
"Cože to už jsou ty Prasinky za týden?" zašeptala jsem taky.
"No jasně. Už se těšim princezno."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakou kolej by jste si vybrali?

Nebelvír 66.7% (58)
Zmijozel 25.3% (22)
Havraspál 6.9% (6)
Mrzimor 1.1% (1)

Komentáře

1 maggie maggie | Web | 20. února 2008 v 18:47 | Reagovat

:D:D:Dno to bylo bezva!!:Da že to nebylo vtipný?sem se culila celou dobu...:))tak nádhera, car...:)už se hrozně těšim na další, tak pohyb, pohyb...:D

2 Eliza Eliza | Web | 20. února 2008 v 18:53 | Reagovat

Krásné-moc jsem se u toho bavila. :))))

3 Lali Lali | 21. února 2008 v 17:53 | Reagovat

Super kapitolka!!!!

4 Emma Emma | E-mail | Web | 19. července 2009 v 15:24 | Reagovat

hustá sázka,škoda,že to James vyhrál-kdyby ne,tak by to bylo zajímavý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama